Deltag i “Road to Made In Himmerland” – hele uge 19

 

 

 

ODSHERRED GOLFKLUB DELTAGER.

I uge 19, er ODSHERRED GOLFKLUB, med i Danmarks største ”nærmest hullet” konkurrence, og alle som spiller en tællende runde på min. 9 huller på den store bane, er automatisk med i denne særlige konkurrence.

I alt sin enkelthed, vil der alle dage i uge 19, udnævnes den dygtige spiller som kommer nærmest hullet i sit drive på HUL 2, på 18-hulsbanen – provisoriske bolde gælder ikke og din bold skal være på green.

Dagens dygtige spiller modtager en særlig fin præmie for sit flotte slag, idet der hver dag spilles om en PARTOUT BILLET MADE IN HIMMERLAND 2022.

Er du rigtig dygtig i denne uge, og laver drømmeslaget og får HOLE-IN-ONE på Hul 2, er præmien en overnatning og 2 runder golf på Himmerland for 2 personer. Husk i denne forbindelse at scorekort bliver afleveret til sekretariatet.

De spillere, som bliver dagens vindere, deltager ligeledes i en lodtrækning om yderligere en præmie. Præmien er en særlig VIP-invitation ved dette års MADE IN HIMMERLAND turnering på en udvalgt dag, og hvor man deltager i en miniturnering over 6 huller på Himmerlands nye Akademi bane, VIP-parkering, VIP-lounge og fuld forplejning denne dag inkl. drikkevarer.

Alle præmier er sponsoreret af MADE IN HIMMERLAND presented by FREJA.

 

REGLERNE ER ENKLE

– Konkurrencen er for alle medlemmer og gæster.

– Hul 2 skal spilles mellem kl. 06.00 og 19.00 alle ugens dage.

– Der spilles fra Tee 56/51/48

– Tee 36 kan IKKE benyttes, hvis man vil deltage i denne konkurrence.

– I Postkassen på Hul 2 (th. for green), vil der hver dag blive lagt et særligt skema som SKAL udfyldes af både spiller og markør. Man deltager derfor ikke, hvis man spiller alene.

– KUN resultater som er noteret på dette skema, indgår i konkurrencen. Efterfølgende indberetninger bliver IKKE accepteret.

 

VI PYNTER HUL 2 OP TIL FEST – HELE UGE 19

Vi pynter Hul 2 op til fest i denne uge, med flag, skilte og andet, så I burde kunne se, at der sker noget særligt på dette hul. Og hvis I vil tage nogle skønne, sjove og festlige billeder omkring Hul 2, må i meget gerne sende dem til klubben på sek@odsherredgolf.dk. I er også meget velkommen til at sætte dem på medlemssiden på Facebook.

 

INDSAMLING TIL KLUBBENS JUNIOR AFDELING.

I forbindelse med denne konkurrence, har folkene bag MADE IN HIMMERLAND, tænkt andre gode tanker og de ligger op til en indsamling af penge til Juniorafdelingen i de klubber som deltager. Vi har derfor oprettet en ”turnering”, hvor man har mulighed for at støtte Odsherred Golfklubs Juniorafdeling.

Når man deltager i denne ”turnering” / indsamling, støtter man klubbens Juniorafdeling med kr. 50,-.

Og har man lyst, er der mulighed for at give yderligere beløb

Når du donerer et beløb til klubbens Juniorafdeling på min. kr. 50,-, vil man modtage en billet, som giver adgang om torsdagen MADE IN HIMMERLAND 2022.

Så ærgrer du dig over, at du ikke kan se MADE IN HIMMERLAND i 2021, da den spilles uden adgang for publikum, men gerne vil se super golf i 2022 eller bare gerne vil støtte klubbens Juniorafdeling, så kan du ”tilmelde” dig denne indsamling. Du kan finde den på GolfBox eller her: https://www.golfbox.dk/portal/golf_info/gbtourframe.asp?selected={CC74A204-A100-4547-9A48-63BF5E02C2D2}&language=1030&#/competition/2893503/info

Vi takker for støtten – og husk “mange bække små”

Juniorafdelingen og Turneringsudvalget Henrik Andersen – 2962 5113

Print Friendly, PDF & Email