Super Greenfee Ordning (SGO)

Super Greenfee Ordning (SGO) – eksklusivt tilbud til senior fuldtidsmedlemmer i Odsherred Golfklub
– 7 klubber med i samarbejdet

håndtrykEfter et års pause indgår klubben igen fra 2014 samarbejde med Roskilde, Frederikssund, Holbæk og Hedeland golfklubber. Det betyder at vi atter kan tilbyde klubbens fuldtidsmedlemmer frit spil på disse baner for kr. 800,- pr. år.

Som noget nyt er Sydsjælland og Sorø med i samarbejdet, hvilket ikke har betydning for prisen.

 

Hvorfor er SGO en fordel?

SGO er for klubbens senior fuldtidsmedlemmer, og kan være en stor fordel for de medlemmer, der ynder at spille andre steder end udelukkende på hjemmebanen, eller som har sommerhus enten her eller i nærheden af en af samarbejdsbanerne. Det kan også være, at du har golfkammerater, der f.eks. bor relativt langt væk på Sjælland, og så er det rart at kunne mødes på halvvejen om en god golfoplevelse. 3 udenbys runder, og dit SGO-kort er tjent hjem.

Det med småt

Der er indført en karenstid ved klubskifte mellem SGO-klubberne, idet der ikke kan spilles på tidligere hjemmebane ved brug af SGO-kort i en periode på 2 år efter klubskiftet.

Tilmelding

Ønsker du at tage imod tilbuddet om SGO, kan du melde dig til via Golfbox. Tilmeldingen er oprettet som en turnering, som du kan tilmelde dig både hjemmefra eller fra touchskærmen i klubhuset. Du kan også tilmelde dig ved at sende en mail til sek@odsherredgolf.dk.

Er du ikke senior fuldtidsmedlem?

SGO er kun for fuldtidsbetalende seniormedlemmer. Har du en anden type medlemskab, men ønsker at benytte dig af SGO, er det nemt at opgradere til et senior fuldtidsmedlem-skab blot ved at rette henvendelse til sekretariatet.

Juniormedlemmer tilbydes i stedet 3-for-1 golf, som er en greenfeeordning via DGU, hvor 1 betalende voksen må medbringe op til 3 juniorer gratis. Læs mere om junioraftalen og se hvilke klubber, der er med her: http://www.danskgolfunion.dk/juniorgolf/trivselsmiljoe/greenfeeaftale

Se kontaktoplysninger for sekretariatet her: https://www.odsherredgolf.dk/kontakt/sekretariatet/

Print Friendly, PDF & Email